zemjiste

Видео Македонија СКЕН

Видео: Имате запуштени ниви? Ем ќе плаќате повеќе данок ем државата ќе ви ги издава

Сите запуштени ниви и според досегашниот закон требало да се пријавуваат дека не се обработуваат и да плаќате повисок данок. Но, никој доброволно не пријавил
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека семејството на Филипче го узурпира Водно, министерот демантира

А1он
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на прес-конференција рече дека министерот за здравство Венко Филипче преку семејството на неговата сопруга и Горан Филипов, сопственик на фирмата
Македонија

Петиција за итна измена на законот за да не се повтори раскрчмување државно земјиште како за 60-катниците спроти ГТЦ

Граѓанската иницијатива „Екокарпош 3,2,1“ прави петиција за итна измена на Законот за градежното земјиште за да се спречи продажба на државно земјиште како она спроти
Економија

Во тек јавен повик за купување земјоделско земјиште во државна сопственост под оранжерии

А1он
Сите заинтересирани за купување земјоделско земјиште во државна сопственост под оранжерии и помошни објекти во функција на оранжериите може да достават понуди на отворениот повик
Економија

Се намалува цената на државното земјиште за градинки, пензионерски и студентски домови

А1он
На предлог на Министерство за транспорт и врски Владата донесе одлука за изменување на Уредбата за висината на цената на градежното земјиште сопственост на Република
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Јанакиески злоупотребил државно градежно земјиште

А1он
„Сакаме да ја информираме македонската јавност за нова можна злоупотреба при продажба на државно градежно неизградено земјиште. Во конкретниот случај за продажба на три парцели
Економија

Странци нема да може да се стекнат со државно земјоделско земјиште

А1он
Собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска го прифати Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за продажба на земјоделското земјиште во државна