(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Од:

Вицепремиерот Артан Груби објави фотографии видео на кое во Министерството за политички систем со кое раководи, заедно со другите министри од ДУИ, се рекреираат со фудбал и кошарка во неговата канцеларија.

На снимката се Артан Груби, Бујар Османи, Крешник Бектеши, Јетон Шаќири, Фатмир Бесими и Насер Нуредини. Антистрес терапија по долгиот ден – напишал Груби на Фејсбук.

– Во врска со фотографиите од вчера, ако тоа толку длабоко задира во вашите чувства, јас ви се извинувам затоа што игравме фудбал и баскет. Јас сум спортски тип, согласно реорганизацијата на органите на државната управа, Агенцијата за млади и спорт треба да стане дел од Министерството за политички систем. Но многу ми е интересно затоа што нема амбасадор кој дошол кај мене, а не шутирал кај мене. Тоа не беше скандал, ова е таа хистерија за селективна правда, само да се дефокусира од нешто. Дојде градоначалникот на Тирана, со пета даде гол. Јас дриблам – рече Груби.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

Митева: Груби да каже дали девет пратеници не сакаат да гласаат уставни измени и дали еден пратеник од ДУИ барал пари за да гласа

Груби го најави Ахмети како спектакл за млади, а Ковачевски ѝ посака успех на ДУИ на партиските митинзи

Орце Костов

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Артан Груби кон новинар: Да ми се извиниш затоа што забега

Орце Костов