droga

Македонија

Истражна постапка против дилер на марихуана од Студеничани

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен жител на скопско Студеничани кој е осомничен за кривичното дело „неовластено производство и
Македонија

Притвор за дилерот кај кого беа најдени 2,5 килограми марихуана

А1он
Судија во претходна постапка од Основниот суд Гостивар на скопјанец кој вчера беше лишен од слобода му определи мерка притвор во траење од 30 денови.
Македонија

Едно лице осомничено за трговија со дрога и напад врз полициски службеници во Гостивар

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,
Свет

Американската крајбрежна стража заплени дрога во вредност од 1,4 милијарди долари

А1он
Крајбрежната стража на Соединетите Американски Држави соопшти дека запленила „импресивни количества кокаин и канабис во вредност од приближно 1,4 милијарди долари за време на неколку
Македонија

80 килограми марихуана запленети на брегот на Охридското езеро, уапсени две лица

А1он
Две лица ккај кои биле пронајдени 80 килограми марихуана вредна околу 250.000 евра биле уапсаени доцна синоќа на регионалниот пат Струга-Охрид информираат од Министерството за
Свет

Во Холандија откриена најголемата лабораторија за синтетичка дрога во историјата

А1он
На југот на Холандија, полицијата ја откри најголемата и најпрофесионалната нелегална лабораторија за производство на синтетичка дрога метамфетамин, откриена досега во земјата. Според полицискиот извештај,
Македонија

ВИДЕО: Уапсени се 12 шверцери со дрога и оружје, претресени 20 локации во Скопје

А1он
По повеќемесечно криминалистичко истражување, под раководство на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во текот на денешниот
Македонија

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

А1он
Почнувајќи од минатиот месец, Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал спровеле истрага насочена кон лица инволвирани во организирање
Македонија

Притвор за 69-годишен дилер од тетовско, полицијата дома му најде три вида дрога

А1он
Откако вчера во тетовското село Доброште беше приведен 69-годишен осомничен во чијшто дом беше најдена дрога, судија во претходна постапка денеска му одреди мерка притвор
Македонија

Дрогиран Македонец без дозвола возел 173 километри на час на влезот во Белград

А1он
Српската полиција рано утрово запрела државјанин на Северна Македонија на возраст од 32 години, кој возел пијан и дрогиран по автопатот Ниш- Белград со брзина