kapistec

Македонија

Обвинителство: Убиениот арачиновец, во казиното пристигнал заедно со уште три лица, во видно алкохолизирана состојба

А1он
Дежурен јавен обвинител од скопското Основното јавно обвинителство изврши увид во казиното во Капиштец каде утринава беше убиено едно лице. По осомничениот за убиството сè
Македонија

Детали за убиството во Капиштец: Заедно се коцкале па пукал во жртвата, го докрајчил со кундак по глава

А1он
Арачиновец, 46 годишен, е жртвата која утринава беше убиена во скопската населба Тафталиџе, убиецот е во бегство. Пукањето се случило во казиното „Вин Вин“, кај
Македонија

БЕГ: Активности за обнова на дистрибутивната топлинска мрежа во „Капиштец“

А1он
Компнијата Дистрибуција со топлина Балкан енерџи ДООЕЛ Скопје денеска соопшти дека се во полн ек активностите за обнова и дислокација на магистралниот вод Е2 од
Македонија

Почетокот на изградбата на училиштето во Капиштец зависи само од Владата

А1он
Општина Центар е подготвена за започнување на градбата на новото основно училиште во Капиштец. Согласно законите, сите правни процедури се завршени и веќе е избран