policija

Македонија

Групна тепачка во Волково, учествувале седум лица

А1он
Групна тепачка избила вчера претпладне во Волково, а во неа учествувале седуммина, соопшти полицијата. „На 15.09.2022 во 10.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било
Свет

Новозеландската полиција идентификува деца чии останки биле пронајдени во стари куфери: Биле мртви три или четири години

А1он
Полицијата во Нов Зеланд идентификуваше две деца чии останки беа пронајдени претходно овој месец во куфери купени од едно семејство на аукција. Во петокот таа
Регион

Полицајци во Србија без одобрение користеле службени автоматски пушки на стрелиште

А1он
Припадници на МВР, Сектор за внатрешна контрола, во соработка со Службата за борба против организиран криминал и полициски службеници на Сремска Митровица, по наредба на
Македонија

Скопјанец застрелан пред ресторан, фатен и пиштолџијата

А1он
Вчера, на неколку минути пред 20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Миле Поп Јорданов“ (подрачје на Карпош) пред угостителски објект имало повредено
Свет

Двајца пакистански полицајци убиени за време на вакцинација против детска парализа

А1он
Двајца полицајци кои обезбедувале здравствени работници во северниот дел на Пакистан се убиени додека вршеле вакцинација против детска парализа. Двајцата здравствени работници не се повредени,