ministerstvo za vnatresni

Македонија

МВР: ВМРО-ДПМНЕ да не шири лаги, очигледно им пречат одличните резултати на полицијата во справувањето со криминалот

А1он
Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира „лагите пласирани од партијата ВМРО-ДПМНЕ за некакво влијание на директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски во
Македонија

Спасовски за настаните во Општина Арачиново: Преземени се мерките од страна на институциите, тие што прават конфликти нека ги расчистат недоразбирањата

А1он
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, прашан за настаните во Општина Арачиново, посочи дека преземени се мерките од страна на институциите но упати порака до
Македонија

Спасовски: Испитувањата за дали пожарот придонел за намалување на статиката на мостот, не е обврска на МВР

А1он
Извештаите кога ќе бидат готови ќе бидат доставени до надлежните институции, тоа што е работа на МВР. Инаку, испитувањата што треба да бидат направени дали
Македонија

Спасовски: Очекувам во текот на денот да биде расчистен инцидентот во Бутел

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со синоќешниот инцидент со пукање во Бутел во кој меѓу нападнатите има и полициски службеник, изјави дека
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Секој што се занимава со криминал ќе сноси одговорност за тоа

А1он
Секој оној што се занимава со криминал ќе мора да носи одговорност за сето она што ќе го направи, а македонската полиција е тука и
Македонија

Лажни електронски пораки се испраќаат во име на МВР, измама во меѓународни рамки

А1он
Министерството за внатрешни работи ги предупредува граѓаните да внимаваат, бидејќи лажни електронски пораки се испраќаат во име на МВР и дека станува збор за обид
Македонија

Спасовски: Зголемена откривачката дејност при спречување обиди за илегални преминувања

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги посети полициските службеници од пунктот за борба со илегална миграција и криумчарење мигранти во Демир Капија. Посетата е
Македонија

Спасовски: Како министер за внатрешни работи нема да дозволам понижување на македонскиот народ

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати апел до граѓаните по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев. „Упатувам
Македонија

МВР: ВМРО-ДПМНЕ свесно лаже или се недоветни па не знаат дека МВР нема врска со затворската полиција

А1он
Министерството за внатрешни работи ги демантира тврдењата нна ВМРО-ДПМНЕ изнесени во денешното соопштение во врска со командирот на затворската полиција во Идризово, а околу случајот
Македонија

Спасовски-Јохансон-Ракушан-Ногобаев: Договорот за ФРОНТЕКС помеѓу ЕУ и С. Македонија – уште еден важен чекор напред

А1он
„Како министер за внатрешни работи на Република Северна Македонија, земја која е дел од ‘Балканската рута’ и која од почетокот на миграциската криза беше и