milvoki

Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шест тинејџери повредени во пукање во Милвоки

Орце Костов
Шест тинејџери се полесно повредени во пукотница по прославата на американскиот празник „Juneteenth“ во Милвоки, во американската држава Висконсин. Полицијата соопшти дека реагирала во понеделникот
Uncategorized

Милвоки се прашува колку натпревари Јанис ќе игра за Грција

А1он
Репрезентацијата на Грција ја совлада Велика Британија со 93:77 и си обезбеди место во осмина-финалето на Европското првенство. Големо внимание привлече одлуката Јанис Адетокумбо да
Спорт

ВИДЕО: Мајами повторно го победи фаворитот Милвоки, Јанис и екипата губат 3:0

А1он
Во најголемото изненадување досега во годинешниот НБА-плејоф, екипата на Мајами Хит води со 3:0 против мајдобриот тим на Истокот, Милвоки Бакс, по ноќешната сигурна победа
Спорт

ВИДЕО: Лејкерс и Милвоки се пласираа во полуфиналето на своите конференции

А1он
Двете најдобри екипи во Западната и Источната конференција од НБА лигата, ЛА лејкерс и Милвоки бакс се пласираа во второто коло од плејофот, откако ноќеска