davenik

Македонија

Прекината е потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката Вардар

А1он
Тимот нуркачи на МВР од Специјалната антитерористичка единица Тигар поради временските услови попладнево ја прекина потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката
Македонија

Се трага по лице кое се фрлило од мостот „Близнак“ во Скопје

А1он
Утринава во 6 часот на 112 во Центарот за управување со кризи е добиено известување дека непознато лице од мостот „Близнак“ на булевар „Србија“ се
Македонија

Тело на битолчанец е пронајдено во водите на Преспанското Езеро

А1он
На 11.11.2022 во 21.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро било пронајдено телото на Р.А.(39) од с. Могила, битолско,