Маж од Неготино се удави во Охридското Езеро

Од:

МВР извести дека вчера година во 20.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во водите на Охридското Езеро во близина на месноста „Баден“ во близина на охридското село Љубаништа, удавен пронајден е Л.М.(54) од Неготино.

По наредба на јавен обвинител увид на местото на настанот, извршија полициски екипи а смрт, без видливи траги на насилство, констатира лекар од Итната медицинска помош.

Телото е предадено на обдукција во Судска медицина во Битола.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Русија: 40 лица се удавија, меѓу кои и деца

Трагедија во Србија: Едногодишно девојче се удави во гумен базен

Горан Наумовски

Езерската полиција спасила две малолетни лица во водите на Охридското Езеро

Предраг Петровиќ

Холанѓанец удрил во камен во Охридко езеро, пренесен е во болница

Анита Петровска Рајковиќ

Бојмацалиев: Со пет пловни објекти ја гарантираме безбедноста на границата и на Охридското Езеро

Орце Костов

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Горан Наумовски