Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

Од:

Машки труп е пронајден утрово во водите на реката Вардар, кај Пешачкиот мост во близина на здравствена установа. По преземени активности е утврдено дека станува збор за Ј.Ш.(88), за кого на 15 октомври 2023 било пријавено дека се оддалечил од домот.

Од МВР информираат дека случајот денеска во 9.25 часот бил пријавен во СВР Скопје од случаен минувач.

Полициски службеници од ПС Карпош излегле на местото, а од страна на припадници на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје телото е извлечено од водите на реката. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Во Бразил се удави француски дизајнер познат како „Кралот на кашмирот“

Странски турист се удави попладнево во Охридското Езеро

Во вештачкото езеро Глажња пронајдено телото на 29-годишниот локален жител

Четврти ден се трага по исчезнатиот во езерото Глажња

(ВИДЕО) Дете се дави во преполн базен, спасувачот скока и го спаси девојчето

Жена од Ресен се удави во водите на Охридското Езеро

Горан Наумовски