Жена од Ресен се удави во водите на Охридското Езеро

Од:

Во водите на Охридското Езеро во близина на плажа во Струга вчера се удави 67-годишна жена од Ресен.

– Во ОВР Струга, вчера во 15.25 часот е пријавено дека, во водите на Охридското Езеро, во близина на плажа во Струга, забележано е безживотно тело. Од извршениот увид, констатирано е дека се работи за Ф.С.(67) од Ресен, велат од полицијата.

Доктор од Здравствениот дом и Итната медицинска помош од Струга, констатирале смрт без траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција.

Би можело да ве интересира

Во Бразил се удави француски дизајнер познат како „Кралот на кашмирот“

ВИДЕО: Блесна новогодишната елка под вода во Охридско езеро

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

Покуќнина, отпад и стари гуми извадени од Охридско езеро

Охридскиот регион останува на листата на УНЕСКО

Странски турист се удави попладнево во Охридското Езеро