Странски турист се удави попладнево во Охридското Езеро

Од:

Странски турист попладнево се удавил во водите на Охридското Езеро, во близина на Свети Наум.

Според првичните информации од полицијата, станува збор за лице родено 1958 година, државјанин на соседна Република Албанија.

Увид на местото на настанот е во тек, за утврдување на околностите за настапувањето на смртта.

Би можело да ве интересира

Во Бразил се удави француски дизајнер познат како „Кралот на кашмирот“

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

Во вештачкото езеро Глажња пронајдено телото на 29-годишниот локален жител

Четврти ден се трага по исчезнатиот во езерото Глажња

(ВИДЕО) Дете се дави во преполн базен, спасувачот скока и го спаси девојчето

Жена од Ресен се удави во водите на Охридското Езеро

Горан Наумовски