vmro-domne

Македонија

СДСМ: Мицкоски дејствува по наредба на Груевски, седницата на Извршен комитет е чиста фарса

А1он
Од СДСМ велат дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дејствувал по наредба на Никола Груевски и дека седницата на Извршниот комитет е фарса. „Христијан
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Двајца министри од владата на Заев не добиле НАТО сертификати, власта нека не го релативизира овој скандал

А1он
„Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, при денешната посета во општина Велес зборуваше за министрите Спасовски и Маричиќ кои немаат безбедносни сертификати и потенцираше