СДСМ: Мицкоски дејствува по наредба на Груевски, седницата на Извршен комитет е чиста фарса

Од:

Од СДСМ велат дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дејствувал по наредба на Никола Груевски и дека седницата на Извршниот комитет е фарса.

dobivaj vesti na viber

„Христијан Мицкоски во време кога државата како и целиот континент се соочува со економска и енергетска криза, наместо да понуди конструктивност, најавува нови засилени блокади.

Очигледно е дека Мицкоски дејствува по наредба на неговиот шеф во Будимпешта, Никола Груевски, како што е очигледно дека ваквото засилено деструктивно однесување доаѓа само десеттина денови по објавената Црна листа на САД каде се најде и Груевски.

Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ закажана за вечерва е обична фарса.

Одлуката е веќе донесена, нарачана е од Груевски, а Мицкоски со своите соработници само ќе ја спроведе“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Јасна порака на ЕУ дека ги поддржува законските измени за судиите, ВМРО-ДПМНЕ е очајна

Ана Ололовска

СДСМ: Нервоза во ВМРО-ДПМНЕ, со деструкции во Собрание не се брани криминал

Ана Ололовска

Мицкоски: Власта веднаш да престане да преговара за македонскиот идентитет, јазик и историја

А1он

Пратеникот Костовски од СДСМ за фрлањето на Адеми: Тоа е за осуда, недозволено е такво однесување

СДСМ: Нови 37 милиони евра за локални патишта, инвестираме во инфраструктурата

Ана Ололовска

СДСМ: Нема да дозволиме хаос, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спаси криминалците, сите ќе одговараат

Ана Ололовска