milososki

Македонија

Милошоски: Царовска да ги послуша родителите, квалитетно образование мора да има

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешната посета во општина Свети Николе во однос на дигитализацијата на учебниците и неотстапувањето на МОН и министерката Царовска
Македонија

Милошоски: Случајот со директорот Пауновски само покажува дека институциите се диригирани од власта

А1он
Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Битола одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот пазарен инспекторат изјави
Видео Македонија

ВИДЕО: Милошоски избега, не сака да ги погледне документите за кои вика дека се лажни

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, по излегувањето од судот избега и не сакаше да одговори за каква кражба и какво фалсификување е осуден во Германија,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Двајца министри од владата на Заев не добиле НАТО сертификати, власта нека не го релативизира овој скандал

А1он
„Антонијо Милошоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, при денешната посета во општина Велес зборуваше за министрите Спасовски и Маричиќ кои немаат безбедносни сертификати и потенцираше
Македонија

Документите за Милошоски постојат – сепак бил осуден во Германија

Кристијан Ландов
И покрај негирањата, документите кои ги поседува „А1он“ покажуваат дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски бил осуден за сторени кривични дела во Германија. Документите се
Македонија

Милошоски пред да биде министер, бил осуден за фалсификување на исправи во Германија

Кристијан Ландов
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски бил осуден за две дела во Германија, една година пред да биде назначен за министер за надворешни работи во Македонија, дознава
Македонија

Османи побара од Милошоски да ја закаже и седницата на Комисијата за надворешна политика за амбасадорите

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи на претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски му порача дека е подготвен низ транспарентна постапка да
Македонија

Милошоски: САД не би си дозволила да го аместира оној кој ги отворил вратите, како Муковски во Македонија

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски го осуди насилството во Конгресот во Вашингтон, кое однесе 4 жртви, и според него, остави длабока лузна во американската демократија.
Македонија

Антонио Милошоски остана без нотарската лиценца

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски остана без нотарската лиценца, откако Министерството за правда, поради неговата пратеничка функција му ја одзема дозволата за работата, односно е
Македонија

Милошоски бара од почесниот конзул на Белорусија да ја повлече изјавата и јавно да се извини

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски се огласи на својот „Фејсбук“ профил во врска со протестната нота од страна на Амбасадата на Република Белорусија во Република