milososki

Македонија

Милошоски: Заев може одма да предложи разрешување на Филипче, Манчевски, Адеми, Дураку

А1он
По најавите на премиерот Зоран Заев дека власта ја примила пораката од граѓаните и дека ќе следуваат кадровски промени, Антонијо Милошоски, на „Фејсбук“ рече дека
Македонија

Охрид реагира: Законот дозволува да се легализираат објекти на државно земјиште

А1он
Во врска со наводите на граѓанската иницијатива Охрид SOS и коментарите на поединци и здруженија во однос на спроведување на Законот за утврдување на правен
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Бараме да се истражи сомнението дека Иванов бил прислушуван од УБК

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски по обраќањето на претседателот оцени дека говорот на Иванов бил конзистентен и ги оправдал очекувањата на граѓаните. Тој реагираше по
Видео Економија

(ВИДЕО) Милошоски до Заев: Единствена инвестиција од Фејсбук е вработување на 50 луѓе во Владата да ви ставаат лајкови

А1он
Вработување на нови 50 луѓе во Владата за да ви ставаат лајкови на вашите постови е единствената инвестиција што сте ја направиле од Фејсбук, му
Македонија

Милошоски: Грција испорача дополнителни барања – бара прво промена на Устав, па покани за НАТО и ЕУ

А1он
Поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милишоски на неговиот Фејсбук профил пишува дека Грција испорачала дополнителни барања од веќе договореното, па затоа македонскиот премиер Зоран
Македонија

Милошоски: Ако Мицкоски уште „математички прецизно“ тактизира, ќе ни ја преземат и улогата на опозиција

А1он
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на неговиот Фејсбук профил упати критика до претседателот на неговата партија дека премногу тактизира и недоволно ја напаѓа
Македонија

Милошоски: Да не дозволиме новиот партиски лидер да биде марионета

А1он
Да не дозволиме новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ да биде марионета. Ова го изјави Антонио Милошоски, пред почетокот на Извршниот комитет на опозицијата. „Нашите барања се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Оставката ќе биде прифатена, Груевски ја најави како неотповиклива

А1он
Оставката на Никола Груевски ќе биде прифатена денес, бидејќи тој ја најави како неотповиклива, изјави Антонијо Милошоски пред одржување на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Делегатите ќе одлучат за оставката на Груевски и за идните кандидати

А1он
Антонијо Милошоски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека состанокот на ИК поминал во добра атмосфера и заеднички било одлучено на 23 декември да
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Својата неспособност владата ја прикрива со местени апсења и нарачани судски пресуди

А1он
Својата неспособност, Владата ја прикрива со местени апсења и нарачани судски пресуди и прогони, изјави пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешниот протест