sos

Македонија

Традицијата на IT 4 Charity продолжува – edition 2021!

А1он
Концептот на хуманитарната активност е следен – компаниите донираат средства за секој изминат зелен километар (физички активности како пешање, трчање и возење велосипед)  од страна
Македонија

Отворање на реконструираното игралиште во СОС Детско село

А1он
Под мотото „Обединети во радоста што ја носи фудбалот“, денеска во СОС Детско село ќе биде отворено реконструираното фудбалско игралиште финансирано од Фондацијата УЕФА. Од
Македонија

Охрид реагира: Законот дозволува да се легализираат објекти на државно земјиште

А1он
Во врска со наводите на граѓанската иницијатива Охрид SOS и коментарите на поединци и здруженија во однос на спроведување на Законот за утврдување на правен
Македонија

Николовски во СОС Детско село: Секое дете заслужува среќно и исполнето детство

А1он
Децата се нашата иднина, секое од нив заслужува среќно и исполнето детство, еднакви услови за раст и развој, порача денеска министерот за земјоделство, шумарство и
Македонија

ВИДЕО: Онлајн донации за сите кои сакаат да им подарат насмевка на децата без родители

А1он
Секојдневно се посакуваат многу нешта. Желбите на овој свет се безбројни. Некој посакува да отпатува до далечна дестинација, некој посакува да инвестира во својот кариерен
Македонија

Компании ќе донираат храна за СОС Детско село и пунктот за бездомни лица во Момин Поток

А1он
Агенцијата за храна и ветеринарство денеска во Скопје организира традиционална хуманитарна манифестација во пресрет на 16 Октомври, Светски ден на храната. На настанот што ќе
Спорт

УЕФА му додели педесет илја евра на „СОС Детско село“

А1он
Европската фудбалска Асоцијација (УЕФА) ја прифати иницијативата на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), СОС Детско село – Македонија да добие награда 50.000 евра од Фондацијата