Antonijo Milososki

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ велат дека СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија. Нивната реакција доаѓа по соопштението на СДСМ, во кое се вели
Македонија

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ бара итна собраниска седница за разрешување на Филипче и на Хасани

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за свикување на итна седница на Собранието согласно член 67 и член 68 од Деловникот, со две точки на
Македонија

Владата ги демантира тврдењата на Милошоски дека Заев и Спасовски делеле пасоши на борци на ИСИС

А1он
Владата на Северна Македонија најостро ги демантира и отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот Спасовски делеле македонски
Македонија

Милошоски: Мафијата на Спасовски и Заев делела пасоши и на борци од ИСИС

А1он
Имаме информации дека македонски пасош издаден од МВР во 2018-та година има и косовскиот државјанин Фитим Дема, член на радикалната терористичка група ИСИС рече на
Македонија

Милошоски: Поради аферата „Мафија“, се ризикува безвизниот режим да биде ограничен, или да биде суспендиран

А1он
„Настрана од внатрешните политички импликации случајот „Мафија“, со издадени 215 македонски пасоши со лажен идентитет на меѓународни нарко – швецвери, на МК може да и
Македонија

Поранешни вработени во Здружение за возачи Кичево: Таткото на Милошоски да одговара кривично што не избрка на улица и се збогати на наш грб

Габриела Димковиќ-Мишевска
Поранешните вработени од Здружението на возачи од Кичево, обвинуваат дека незаконски се избркани од работа пред 11 години, а здружението со политички притисок и уцени
Видео Македонија

ВИДЕО: Милошоски избега, не сака да ги погледне документите за кои вика дека се лажни

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, по излегувањето од судот избега и не сакаше да одговори за каква кражба и какво фалсификување е осуден во Германија,
Македонија

Петти обид да се суди „Моќник“, каде обвинет е и Антонијо Милошоски

А1он
Утре ќе има нов обид да започне судењето за случајот „Моќник“ кое досега постојано се одложуваше, а каде еден од обвинетите е пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ,
Македонија

(ВИДЕО) Васев: Една недела молк од Мицкоски за скандалот ,,Кражба”

А1он
Изминува речиси една недела откако во јавноста проби скандалот „кражба“ каде со документи е потврдено дека Антонијо Милошоски бил осуден од суд во Германија. Една
Македонија

Милошоски молчи по документот кој покажува дека е осуден, ВМРО-ДПМНЕ нема што да додаде

Кристијан Ландов
Два дена молк од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, откако „А1он“ ги објави документите кои покажуваат дека е осуден во Германија за две кривични дела.