Antonijo Milososki

Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Комисијата за европски прашања под раководство на пратеникот Адеми се претвори во комисија за Див Запад

А1он
Пратеникот Антонијо Милошоски вели дека Комисијата за европски прашања под раководство на пратеникот Арбр Адеми се престорила во комисија за Див Запад. „За жал морам
Македонија

Милошоски изненаден од агресивноста на Адеми: Почна да вика и пцуе, не сум го видел во вакво издание

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ објасни како се случил инцидентот на Комисијата за европски прашања. Арбер Адеми не дал процедурално обраќање на Халил Снопче, иако побарал збор.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе пријава против Џафери за прекршување на Етичкиот кодекс

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ поднесе барање до пратеникот Панчо Минов, претседател на комисијата за деловнички прашања и прашања од
Македонија

Милошоски: Ваквата провокација од Бугарија е последица од гласањето на СДСМ и ДУИ за бришење на АСНОМ од Уставот на Република Македонија

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, при денешната посета во Велес одговараше на новинарско прашање поврзано со изјавите на министерот Османи за случајот со Ванчо Михајлов
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски во Собрание да ги покаже документите од преговорите со Бугарија

А1он
ВМРО-ДПМНЕ испрати барање до премиерот Димитар Ковачевски во текот на месецот да се појави пред Комисијата за надворешна политика и да ги достави нацрт-документите за
Македонија

Милошоски: Три и пол години власта крати од пензиите, сега го враќа моделот на ВМРО-ДПМНЕ кој го укина

А1он
Од 2012 до 2018 пензиите имаа законски утврден раст според трошоците за живот(50%) и просечната плата(50%). Во 2018 СДСМ/ДУИ го укина растот на пензиите според
Македонија

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува изборниот модел една изборна единица

А1он
Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ вели дека партијата го поддржува изборниот модел една изборна единица. „Денес би сакал да известам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ велат дека СДСМ е најголемиот кочничар на европските интеграции за Македонија. Нивната реакција доаѓа по соопштението на СДСМ, во кое се вели
Македонија

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ бара итна собраниска седница за разрешување на Филипче и на Хасани

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива за свикување на итна седница на Собранието согласно член 67 и член 68 од Деловникот, со две точки на
Македонија

Владата ги демантира тврдењата на Милошоски дека Заев и Спасовски делеле пасоши на борци на ИСИС

А1он
Владата на Северна Македонија најостро ги демантира и отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот Спасовски делеле македонски