paunovski

Македонија

Милошоски: Случајот со директорот Пауновски само покажува дека институциите се диригирани од власта

А1он
Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Битола одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот пазарен инспекторат изјави
Македонија

Николовски: Пауновски е разрешен согласно законот и етичкиот кодекс

А1он
Разрешувањето на Стојко Пауновски е согласно законот и Кодексот за етичко однесување за членовите на Владата и носителите на јавни функции, соопшти денеска вицепремиерот за
Македонија

Заев не се откажува од разрешувањето на Пауновски: Каква и да е одлуката, соработката ќе продолжи

Кристијан Ландов
Владата треба да донесе одлука дали ќе го разреши директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски. Премиерот Зоран Заев вели дека има плејада на можност за
Македонија

Заев на средба со инспекторите од ДПИ пред одлуката за разрешување на Пауновски

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска треба да има средба со инспекторите од Државниот пазарен инспекторат во врска со нивната петиција против разрешувањето на директорот на ДПИ