karbinci

Македонија

Расчистен се случајот со киднапирањето во Карбинци, нема кривично дело соопшти МВР

А1он
СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје –
Македонија

Паунов до Спасовски: Наместо брза реакција демантиравте, со нервоза и потење пред камери граѓаните не се чувствуваат безбедни

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов преку Фејсбук вели дека наместо МВР да реагира брзо, се случило полицијата да демантира дека вчера имало обид за грабнување
Македонија

Три лица под истрага за одгледување на марихуана во Карбинци ​

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена од Министерството за внатрешни работи, денеска
Македонија

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

А1он
Две вили во атарот на општина Карбинци, од кои едната целосно изгоре, се меѓу објектите кои настрадаа во големиот пожар што изби попладнево и брзо
Економија

Општините на истокот бележат пад на приходите

А1он
Општините бележат пад на приходите во буџетите од крајот на март е оценката на градоначалниците од источниот регион. Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочаврски потврдува
Македонија

Три проекти се реализираат во Карбинци и Зрновци преку Програмата за рамномерен регионален развој

А1он
Заменикот министер за локална самоуправа Дејан Павлески денеска престојува во работна посета на општините Карбинци и Зрновци, каде оствари средба со градоначалниците Јордан Насев и
Македонија

Кривична против поранешниот градоначалник на општина Карбинци

А1он
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против З.М.(39) од село Таринци, Карбинци, за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување”. Во
Македонија

Заврши европскиот проект „Заштита на населението од Карбинци и Струмјани и превенција од поплави“

А1он
Во Карбинци денеска беа презентирани ефектите од завршување на европскиот проект „Заштита на населението од Карбинци и Струмјани и превенција од поплави“, кој заеднички го
Македонија

Уредување на речното корито на Козјачка река во општина Карбинци

А1он
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска во општина Карбинци ќе учествува на завршната манифестација на проектот „Заштита на населението на општина Карбинци и превенција