karbinci

Македонија

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

А1он
Две вили во атарот на општина Карбинци, од кои едната целосно изгоре, се меѓу објектите кои настрадаа во големиот пожар што изби попладнево и брзо
Економија

Општините на истокот бележат пад на приходите

А1он
Општините бележат пад на приходите во буџетите од крајот на март е оценката на градоначалниците од источниот регион. Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочаврски потврдува
Македонија

Три проекти се реализираат во Карбинци и Зрновци преку Програмата за рамномерен регионален развој

А1он
Заменикот министер за локална самоуправа Дејан Павлески денеска престојува во работна посета на општините Карбинци и Зрновци, каде оствари средба со градоначалниците Јордан Насев и
Македонија

Кривична против поранешниот градоначалник на општина Карбинци

А1он
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против З.М.(39) од село Таринци, Карбинци, за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување”. Во
Македонија

Заврши европскиот проект „Заштита на населението од Карбинци и Струмјани и превенција од поплави“

А1он
Во Карбинци денеска беа презентирани ефектите од завршување на европскиот проект „Заштита на населението од Карбинци и Струмјани и превенција од поплави“, кој заеднички го
Македонија

Уредување на речното корито на Козјачка река во општина Карбинци

А1он
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска во општина Карбинци ќе учествува на завршната манифестација на проектот „Заштита на населението на општина Карбинци и превенција
Македонија

Во завршна фаза европскиот проект на Карбинци и бугарската општина Струмјани

А1он
Во завршна фаза е реализацијата на проектот за регулација и уредување на речните корита на Козјачка Река во Општина Карбинци и на Шашка Река во
Македонија

(ВИДЕО) Груевски: Нашата основна цел беше отворање на нови работни места, така ќе продолжиме и во иднина

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва во Таринци, општина Карбинци потенцираше дека дека таму во 2006 година имало 280 вработени, а на крајот на 2016.
Македонија

(ВИДЕО) Минов: Општина Карбинци после еден подолг период на стагнација, забележува економски раст и се отвораат нови работни места

А1он
Зоран Минов, кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Општина Карбинци денеска на одржа прес-конференција на која што кажа дека ќе продолжи со инвестиции