stipsko

Македонија

Голем пожар кај Карбинци, две вили настрадаа во огнената стихија

А1он
Две вили во атарот на општина Карбинци, од кои едната целосно изгоре, се меѓу објектите кои настрадаа во големиот пожар што изби попладнево и брзо