zrnovci

Македонија

Загина 17-годишен мотоциклист од Зрновци

А1он
Загина 17-годишен мотоциклист од село Зрновци во несреќа утрово на регионалниот пат Кочани-Зрновци. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила утринава  во 03.41 часот,
Македонија

Дезинфекција на јавните површини и дворовите во општините Зрновци и Чешиново-Облешево

А1он
Локалната самоуправа на Зрновци успешно ја реализира акцијата за дезинфекција на јавните површини и дворовите на семејните куќи во сите населени места во општината, како
Македонија

Три проекти се реализираат во Карбинци и Зрновци преку Програмата за рамномерен регионален развој

А1он
Заменикот министер за локална самоуправа Дејан Павлески денеска престојува во работна посета на општините Карбинци и Зрновци, каде оствари средба со градоначалниците Јордан Насев и
Македонија

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат тука

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна
Македонија

Кривична пријава градоначалникот на Зрновци за злоупотреба на служеба должност

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци Блаже Станков и двајца негови сотаботници за злоупотреба на службената положба. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи
Македонија

Општина Зрновци инвестира во изградба на улици и проширување на мостови

А1он
Локалната самоуправа на Зрновци инвестира околу два милиона денари за подобрување на патната мрежа во трите населени места во општината. Парите се обезбедени од општинскиот
Македонија

Пуштен во употреба реконструираниот мост во Зрновци оштетен во поплавите

А1он
ЕУ амбасадорот Самуел Жбогар и претставничката на УНДП Луиза Винтон денеска присуствуваа на пуштање во употреба на реконстриураниот мост на реката Брегалница во општина Зрновци.