gradinki

Македонија

Шахпаска: Состојбата во градинките се уште е стабилна

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска од Штип порача дека состојбата во детските градинки се уште е под контрола. -Бројот на позитивни дечиња
Македонија

Шахпаска на средба со директорите на градинките: Ако ги почитуваме мерките за заштита од Ковид-19 градинките се безбедни

А1он
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со директорите на детските градинки со кои разговараше за предизвиците со кои се соочуваат
Македонија

Шахпаска: Се следи состојбата во градинките, засега e под контрола

А1он
Mинистерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска од Куманово, информираше дека во текот на денот се пријавени дополнителни седум ковид позитивни вработени во
Македонија

Шахпаска: Благо зголемување на позитивни на корона во градинките, генерално состојбата е добра

А1он
Од отворањето на 9 септември до денеска, во градинките биле регистрирани 26 деца и 83 вработени позитивни на корона-вирус. Мало зголемување на бројот на позтивни
Македонија

Градинки и родители од Кисела Вода собраа помош за дете чија куќа изгоре во пожар

А1он
По опожарувањето на семеен дом на детенце, кое во населбата Пинтија го посетува објектот „Ѓурѓица“, кој е во надлежност на општинската Јавна детска градинка „Весели
Македонија

Будно се следи состојбата со коронавирусот во градинките, ќе се носат одлуки заедно со локалните власти

А1он
Од моментот на отворање на градинките на 9 септември, досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на коронавирусот. Во моментот, во изолација се
Македонија

(ВИДЕО) Шахпаска: Ако доследно се почитуваат протоколите, ќе се заштити здравјето на децата и вработените

А1он
Во градинките „Детска радост“ и „25 Мај“ во Општина Гази Баба нема дечиња и вработени позитивни на корона вирусот. Ова, според министерката за труд и
Македонија

Шахпаска: Градинките нема да останат отворени ако бројот на позитивни случаи се зголемува

А1он
Нема по секоја цена да останат отворени градинките, доколку бројот на позитивни случаи од корионавирусот се зголемува во земјава, порача денеска од Штип, министерката за
Македонија

Од отворањето на градинките досега регистрирани 15 случаи на коронавирус кај деца и 44 кај вработени

А1он
Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска во градинките биле регистрирани 15 деца и 44 вработени позитивни на коронавирус. Во моментов 44 вработени
Македонија

Шахпаска: Состојбата во градинките е стабилна

А1он
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска вели дека состојбата во градинките е стабилна и оти институцијата со која раководи, заедно со Министерството за