sanela Skrijelj

Видео Македонија

ВИДЕО: Работниците да не потпишуваат спогодбен отказ од работа за да можат да користат парична помош во случај на невработеност

А1он
На видеосесијата „КОВИД-19, прашања и одговори“, заменик министерот за труд и социјална политика, Ѓонул Бајрактар и дополнителната заменик министерка Санела Шкријељ појаснија детали поврзани со
Македонија

Шкријељ: Секој пензионер за една година ќе добие дополнителни 9.000 денари на сметка

А1он
Санела Шкријељ членка на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ и градоначалникот Драган Анастасов вечерва се сретнаа со пензионерите од Пробиштип со кои
Македонија

Шкријељ: Градинка за 120 деца во Ресен, децата ни се врвен приоритет

А1он
Ресен добива градинка за 120 деца. Вкупната вредност на зафатот е 22,4 милиони денари, во кои Министерството за труд и социјална политика учествува со 20,8
Македонија

Царовска во Крива Паланка: Сите одлуки ќе ги носиме заедно

А1он
Потпретседателката на СДСМ Царовска и Санела Шкријељ, членка на Комисијста за труд и социјална политика на СДСМ вечерва разговараа со жените во Крива Паланка за
Македонија

(ВИДЕО) Царовска и Шкријељ во Крива Паланка: Зголемен економскиот раст и платите

А1он
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска и дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска ги посетија фабриките “Супер шуз” и “ХТЗ опрема”
Македонија

(ВИДЕО) Царовска и Шкријељ во Гевгелија: Продолжуваме да го јакнеме стандардот на повозрасните

А1он
Царовска и Шкриељ денеска се сретнаа со пензионерите во Гевгелија со кои разговараа за актуелните прашања поврзани со повозрасните граѓани како и за исплатеното зголемување
Македонија

Мизрахи повторно ги назначи кадрите на ВМРО-ДПМНЕ за директори на социјалните центри

Мери Јордановска
Иако Владата ја поништи одлуката, техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, попладневно околу 17 часот повторно ги назначила истите директори на центрите
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја тужи Царовска за поставувањето в.д. директори на центрите за социјална работа

Мери Јордановска
Ескалира ситуацијата во Министерството за труд и социјална политика, откако техничката министерка за труд Рашела Мизрахи именуваше нови директори на шест центри за социјална работа
Македонија

Роднина на Соња Тарчуловска и партиски кадри од ВМРО-ДПМНЕ: Кого назначила Мизрахи за директори на социјалните центри

Мери Јордановска
Анета Томева, директор на Центарот за социјални работи во Штип. Роднина на Соња Тарчуловска, сопругата на Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ. Ова е само едно од
Македонија

Мизрахи и Шкријељ се судрија околу директорите на центрите за социјални работи

А1он
Техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи преку денешниот обид за разрешување на неколку в.д. директори директно сака да ги партизира Центрите за