vinica

Македонија

Во Виница пронајден човеки череп

А1он
Пред влезот на градскиот парк во Виница, на улицата „Браќа Миладинови“, пронајден е човечки череп, соопшти полицијата. Черепот го пронашол вработен во ЕВН Македонија од
Македонија

Пуштено во употреба повеќенаменско игралиште во Истибања

А1он
Премиерот Никола Груевски, директорот на Агенцијата за млади и спорт Маријан Спасески и градоначалникот на општина Виница Емил Димитровски денеска пуштија во употреба повеќенаменско спортско
Култура

Започна меѓународниот фестивал на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

А1он
Во организација на Домот на културата „Тошо Арсов“ и општина Виница во големата сала на Домот на културата синоќа беше означен почетокот на шестиот мегународен
Македонија

Димитровски и Дончев негираат дека пренесувале муниција, била на нивни пријател од Бугарија

А1он
Градоначалниците на Кочани и на Виница Ратко Димитровски и Емил Дончев тврдат дека муницијата што бугарската полиција ја пронајде синоќа во нивното возило при контрола
Македонија

Градоначалниците на Виница и Кочани во 24-часовен привор

А1он
Градоначалниците на Виница и Кочани, Емил Дончев и Ратко Димитровски, синоќа завршиле во притвор во Бугарија. Ова го јавува бугарската агенција Фокус, според која кај
Култура

Отворен 5. фестивал на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“

А1он
Во Виница синоќа беше отворено петтото издание на фестивалот на хумор и сатира „Ин Виница Веритас“. На фестивалот што годинава се  одржува под мотото „Љубов, вино, антика“