koridor

Македонија

А1он ги открива фирмите – подизведувачи на „Бехтел и Енка“ за делницата Гостивар-Букојчани

„АК инвест“, „Еуровиа“ и „Стентон градба“ се фирмите подизведувачи кои утре ќе ја почнат изградбата на делницата Гостивар – Букојчани, дознава А1он. Овие три фирми
Македонија

Шест месеци по првиот „свечен старт“ на изградбата, „Бехтел и Енка“ утре почнува да работи на Коридорите

Со експлозија утре, половина година од првото од двете „свечени отпочнувања“ на изградбата на Коридорите 8 и 10д на кое присуствуваше половина влада, „Бехтел и
Македонија

Избрана помошничка на Груби за плата од 70.052 денари: Професорка од тетовскиот универзитет ќе го координира проектот на „Бехтел и Енка“

Орце Костов
Професорката од Државниот универзитет во Тетово, д-р Семијал Хасани Зибери е избрана за помошник на Артан Груби, главниот и одговорен координатор на проектот за изградба
Македонија

Артан Груби: Законите за „Бехтел и Енка“ нема да паднат на Уставен

Орце Костов
Вицепремиерот Артан Груби кој е главен координатор на проектот за изградба на коридорите 8 и 10 Д, не верува дека законите поврзани со „Бехтел и
Македонија

Оглас за асистент на Артан Груби: 65.000 евра за негов помошник додека се гради коридор 8

Орце Костов
Кандидатот кој ќе биде избран за помошник на главниот и одговорен координатор на проектот, Артан Груби, ќе заработи прилично висока сума за канцелариската работа за
Македонија

Ковачевски: „Бехтел и Енка“ не сакаат договорот да биде достапен на пошироката јавност

Орце Костов
Премиерот Димитар Ковачевски рече дека Владата го крие договорот со „Бехтел и Енка“ затоа што инвеститорот побарал одредени делови од договорот да бидат деловна тајна