izgradba

Македонија

А1он ги открива фирмите – подизведувачи на „Бехтел и Енка“ за делницата Гостивар-Букојчани

„АК инвест“, „Еуровиа“ и „Стентон градба“ се фирмите подизведувачи кои утре ќе ја почнат изградбата на делницата Гостивар – Букојчани, дознава А1он. Овие три фирми
Македонија

Шест месеци по првиот „свечен старт“ на изградбата, „Бехтел и Енка“ утре почнува да работи на Коридорите

Со експлозија утре, половина година од првото од двете „свечени отпочнувања“ на изградбата на Коридорите 8 и 10д на кое присуствуваше половина влада, „Бехтел и
Македонија

Груби: „Бехтел и Енка“ ќе почне да гради на 12 септември

Александар Тодески
Во вторник „Бехтел и Енка“ со минирање на планината над селото Дебреше почнува со градење на делница од Коридорот 8, вели вицперемиерот и координатор за
Македонија

Патниот правец село Виничани – Градско ќе биде затворен за сообраќај во наредните два дена

А1он
Патниот правец од село Виничани до Градско утре и задутре (12 и 13 април) ќе биде затворен за сообраќај поради асфалтирање. АМСМ информира дека сообраќајот