oglas

Македонија

Се вработуваат нови 600 полицајци: Кандидатите со своерачна изјава да потврдат дека не се членови на партија

Орце Костов
Министерството за внатрешни работи ќе вработи 600 нови полицајци, а според огласот кој МВР денеска го објави, половина од нив ќе бидат ангажирани во Секторот
Македонија

Оглас за асистент на Артан Груби: 65.000 евра за негов помошник додека се гради коридор 8

Орце Костов
Кандидатот кој ќе биде избран за помошник на главниот и одговорен координатор на проектот, Артан Груби, ќе заработи прилично висока сума за канцелариската работа за
Македонија

Караџовски: Иритира изјавата на Јанева дека води истраги за судии од Управен суд

А1он
Претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски во изјава за медиумите кажа дека иритира изјавата на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева дека СЈО води истраги за