kazna za brzo vozenje

Македонија

167 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.8.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени
Македонија

Вчера МВР напиша 801 казна за брзо возење

А1он
Во текот на вчерашниот ден (14.08.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои
Македонија

136 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени
Македонија

Вчера се казнети 232 возачи за брзо возење

А1он
Во текот на вчерашниот ден (06.07.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои
Македонија

143 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

А1он
Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се
Македонија

Три возила што вршат јавен превоз во Битола и Прилеп имале неисправни сопирачки

А1он
При конрола на СВР Битола, откриени се три возила кои вршат јавен превоз, а имаат неисправни сопирачки, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Полициски службеници
Македонија

МВР со засилена контрола на пешаците: Напишана 81 казна во Скопје

А1он
Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на СВР Скопје за санкционирање на прекршоци што ги прават пешаците, при што санкционирани се