167 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.8.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон, девет санкции за непрописно престигнување и обиколување.

Би можело да ве интересира

Пазарна се закани со казни за сите што ќе работат утре: Исклучок се фирмите кои не можат да го запрат производството

Орце Костов

Нема плата ако не гласате, не може да извадите возачка, парични казни – Земји каде гласањето е задолжително

Нови промени за сообраќајните казни во ЕУ: Никој веќе нема да може да ги избегне

Казнети 136 возачи во Скопје: Возеле брзо, немале возачка, зборувале на телефон

А1он

500 евра глоба за родителите ако децата пукаат со петарди – казна затвор за препродавање

Анита Петровска Рајковиќ

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

Предраг Петровиќ