167 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.8.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

На територија на град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 14 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон, девет санкции за непрописно престигнување и обиколување.

Би можело да ве интересира

Во еден ден казнети 953 возачи за брзо возење

Горан Наумовски

162 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

127 возачи казнети за брзо возење

Горан Наумовски

Полицијата вчера казнила 35 возачи за брзо возење

192 сообраќајни прекршоци во Скопје

230 сообраќајни прекршоци во Скопје