230 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 230 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 68 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, 30 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 10 мерки за некористење сигурносен појас, 10 санкции за нерегистрирани возила, девет мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, пет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло) и четири мерки за користење мобилен телефон.

Би можело да ве интересира

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

Предраг Петровиќ

Откриен предизвикувач на тешка сообраќајна несреќа во Скопје, за половина час сторил три кривични дела

Санкционирани 177 возачи од кои 37 за брзо возење во Скопје

276 санкционирани возачи во Скопје, 109 за брзо возење

174 санкционирани возачи во Скопје, 38 за брзо возење

121 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење