МВР вчера казни 246 возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Од:

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (3.3.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 246 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 12 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се осум мерки за користење мобилен телефон при возење, шест санкции за некористење сигурносен појас, осум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

Предраг Петровиќ

Откриен предизвикувач на тешка сообраќајна несреќа во Скопје, за половина час сторил три кривични дела

Санкционирани 177 возачи од кои 37 за брзо возење во Скопје

276 санкционирани возачи во Скопје, 109 за брзо возење

174 санкционирани возачи во Скопје, 38 за брзо возење

121 санкционирани возачи во Скопје, 35 за брзо возење