186 казнети возачи во Скопје, 21 без возачка

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.10.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 186 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 17 санкции, 21 мерка за возење без возачка дозвола, шест санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се девет мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум мерки за нерегистрирани возила, седум санкции за користење мобилен телефон при возење.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Полицијата вчера казни 535 возачи за брзо возење

„Возел“ 696 километри на час: Доби казна од 6.597 евра

МВР вчера казни 246 возачи во Скопје, 42 за брзо возење

275 санкционирани возачи во Скопје, 67 за брзо возење

87 санкции за брзо возење

217 санкции за брзо возење