217 санкции за брзо возење

Од:

Во текот на вчерашниот ден (1.9.2022) полицијата спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што казнети се 217 возачи.

dobivaj vesti na viber

Од нив 15 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа 104 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 113 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Во еден ден казнети 953 возачи за брзо возење

Горан Наумовски

127 возачи казнети за брзо возење

Горан Наумовски

Полицијата вчера казнила 35 возачи за брзо возење

192 сообраќајни прекршоци во Скопје

230 сообраќајни прекршоци во Скопје

180 казнети возачи во Скопје, 45 за брзо возење