Пожар во Свети Николе, изгореа два објекта

Од:

МВР извести дека во полициската станица во Свети Николе е пријавено дека во близина на улицата „Маршал Тито“ настанал пожар во нива со сува трева, при што биле зафатени два објекти, сопственост на правно лице и на В.С.(62) од Свети Николе.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Свети Николе, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Свети Николе.

Би можело да ве интересира

Се запали куќа во кавадаречкото село Раец

Мртов старец пронајден во изгорена куќа во Кичево

Почина жената која беше повредена во пожар во Чачак

13 лица загинаа во пожар во хостел во Казахстан

Горан Наумовски

Маж кој се претставувал како полициски инспектор сакал да измами седум семејства од Свети Николе

Горан Наумовски

Во пожар загина 78-годишен маж

Горан Наумовски