Пожар во Свети Николе, изгореа два објекта

Од:

МВР извести дека во полициската станица во Свети Николе е пријавено дека во близина на улицата „Маршал Тито“ настанал пожар во нива со сува трева, при што биле зафатени два објекти, сопственост на правно лице и на В.С.(62) од Свети Николе.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Свети Николе, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Свети Николе.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожар меѓу струмичките села Водоча и Вељуса, огнот зафатил и неколку викендички

Предраг Петровиќ

Пожарот во Неготинско го зафати и ридот со ендемично лале

Активен пожарот кај росоманското село Крушевица

Во штипскиот дел на планината Серта пожарот е активен на неколку жаришта

Ангелов: Пожарот во близина на Радовиш веќе ставен под контрола, активни 15 пожари

Најмалку 16 загинати во пожар во трговски центар во Кина