Полициските хеликоптери со исфрлени 54 тони вода го локализираа пожарот кај Свети Николе

Од:

Хеликоптерската единица за полициски намени денеска дејствуваше во реонот на Свети Николе, каде успешно беше локализиран пожарот што настана околу 11:30 часот, информираат од МВР.

-Притоа хеликоптерите на МВР (Мi171 и Bell412) во 34 наврати исфрлија 54 тони вода. Пожарот е целосно локализиран, се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Се очекува „Ер трактори“ да се вклучат во гаснењето на пожарот на Огражден, на границата со Бугарија

A1on

Избувна пожар меѓу штипските села Драгоево и Селце

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Пожари беснеат во Грција, еден избега од контрола

Предраг Петровиќ

Реакција од МО и од Генералштабот на Армијата во врска со започнувањето на пожарот во околината на село Пепелиште

Австралиец обвинет за подметнување пожар во куќа во кој загинаа неговите три деца

(ВИДЕО) Гори кулата на катедралата во Руан