podgorica

Регион

Протест во Подгорица против владината најава да ја поддржи Резолуцијата за Сребреница во ОН

А1он
Пред зградата на Владата на Црна Гора во Подгорица вечерва во 19 часот се одржува собир на граѓани со цел да го изразат своето незадоволство
Регион

(ВИДЕО) Полуматуранти запалија училиште во Подгорица: славеле крај на основното образование

А1он
Полуматурантите од основното училиште „Владо Милиќ“ од Подгорица го запалија покривот на таа образовна установа за време на прославата со факели по повод завршувањето на
Регион

Дојави за поставени бомби ги испразни судовите во Подгорица

А1он
Зградата во Подгорица, во која се сместени Вишиот, Апелациониот, Врховниот и Уставниот суд, како и зградата на Основниот суд во Подгорица, се евакуирани поради дојави
Регион

Две лица се ранети во престрелка во Подгорица

А1он
Две лица се ранети во престрелка во подгоричката населба Мареза, неофицијално дознава „Вијести“ од Управата на полицијата. Ранетите немаат повреди опасни по нивниот живот. Во
Регион

Срби го копале тунелот до судот во Подгорица, им помагале Црногорци

А1он
Тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица го ископаа претежно државјани на Србија, кои се идентификувани, а имаа и помошници од Црна Гора, изјави
Регион

Идентификувани се сите кои копаа тунел до зградата на Вишиот суд во Подгорица

А1он
Министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Аџиќ изјави дека се идентификувани речиси сите лица кои учествувале во копањето на тунелот до зградата на
Регион

Откриен тунел под зградата на судот во Подгорица: Копан е со месеци, води до стан во близина

А1он
Под зградата на Вишиот суд во Подгорица откриен е тунел кој води до стан лоциран спроти зградата на судот. Министерот за внатрешни работи Филип Аџиќ
Регион

Инцидент во Подгорица: Ја уценувал пријателката со фотографии од телефон, а потоа бил истепан од нејзиниот татко

А1он
Деветтоодделенец во ОУ „Штампар Макарије“ во Подгорица е тешко повреден откако, како што пишува „Вијести“, бил нападнат од родителот на неговата школска другарка и неговите
Регион

ВИДЕО: Експлозија во судот во Подгорица, бомбашот загина

А1он
Едно лице загина, а неколкумина се повредени во експлозија на бомба во зградата на Основниот суд во Подгорица. Според неофицијалните информации кои ги пренесе „Вјести“,