kavacki klan

Регион

Абазовиќ под засилено обезбедување, Кавачкиот клан сакал да го ликвидира

А1он
Засилено е обезбедувањето на црногорскиот вицепремиер, Дритан Абазовиќ, бидејќи постојат индиции дека припадници на криминалниот Кавачки клан се подготвувале да го ликвидираат, соопшти денеска Министерството
Регион

Уапсен Слободан Кашчелан, еден од лидерите на Кавачкиот клан

А1он
Црногорската полицијата синоќа во Котор го уапсила наводниот водач на криминалниот Кавачки клан, Слободан Кашчелан, пренесува весникот „Вијести“ од Подгорица. Според весникот, повикувајќи се на