belivuk

Регион

Им ги сечевме главите, кршевме коски и потоа се одеше во мелницата за месо – сведоштво на член на кланот на Беливук

А1он
Ние ги извршувавме задачите кои ги планираа и ни ги задаваа Вељко Беливук и Марко Милјковиќ. Ова се зборовите на сведокот-соработник и припадник на бруталниот
Регион

(ВИДЕО) Љубовницата на Беливук ги чувала неговите мрачни тајни: касапел луѓе, па и испраќал снимки на кои жртвите молат за живот

А1он
Истражителите пронашле 189 фотографии, 37 снимки и 16 аудио записи на ужасно мачење во пет телефони запленети од една девојка од Белград која била во
Регион

Вучиќ негира дека се знае со Беливук, во исто време се појави нова снимка од шефот на криминалците

А1он
Нова аудиоснимка на која наводно се слуша како озлогласениот криминален шеф Вељко Беливук договараат како да намамат една од жртвите во викендичката во која ги
Регион

Беливук проговорил за односот со српските власти: Му вршев разни услуги на Вучиќ

А1он
Озлогласениот шеф на српска криминална група осомничен за редица брутални ликвидации, Вељко Беливук, на сослушувањето пред обвинителите, кое е извршено пред две недели, зборувал за
Регион

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Нови хорор сцени на кланот на Беливук: касапеле луѓе, па насмеани позирале со нивните тела

А1он
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин и поранешниот оперативец на Државната безбедност Божидар Спасиќ ги коментираа ужасните фотографии од злосторствата на Вељко Беливук
Регион

Силувале одметнат член на кланот: Нови грозоморни детали за злосторствата на бандата на Беливук

А1он
По сослушувањата на Вељко Беливук и на неговите соработници откриени се нови детали за монструозноста на злосторствата што ги правела оваа озлогласена група. Беливук во
Регион

(ВИДЕО) Мелница за месо, алати со кои ги мачеле жртвите и средства за чистење: што се пронашла полицијата во тајната соба во куќата на Беливук

А1он
Во тајната просторија на куќата во Ритопек, каде членовите на озлогласениот клан на Вељко Беливук наречен Веља Неволја ги мачеле и убивале жртвите на најмонструозни
Регион

Детали за монструозните ликвидации во „бункерот на смртта“ – сведок открива што се случувало во викендичката на Беливук

А1он
Индустриската машина за мелење месо која била пронајдена во тајната просторија во викендичката на Вељко Беливук е предадена на форензичка анализа. Но, уште на лице
Регион

Стотици полицајци повторно во викендичката на Беливук, се бараат човечки тела во бунарот

А1он
Бројни полициски сили попладнето и вечерта повторно ја пребаруваа озлогласената „викендичка на смртта“ на српскиот криминален водач Вељко Беливук во Ритопек кај Белград, каде според
Регион

Во телефоните на Беливук и Миљковиќ пронајдени инструкции како се сече човечко месо

А1он
Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и другите членови на кланот ги убивале жртвите на најсуров начин. Детални упатства за тоа како да се исечат човечко месо