radoje zvicer

Регион

Скандал во Црна Гора: Полицајци мачеле жртви за потребите на големите криминалци

А1он
Полицајците во Црна Гора со недели апсат и трагаат по нивни колеги за кои постои сомневање дека ја напуштиле земјата. Уапсени се голем број припадници
Регион

Врските на Радоје Звицер со Беливук: Со авион во Црна Гора му испратиле ќебапи од човечко месо!

А1он
Вечерва во Панама е убиен Радоје Звицер, еден од водачите на Кавачкиот клан, кој до неодамна соработуваше со криминалната група на Вељко Беливук. Вељко Беливук
Регион

Осуден водачот на кавачкиот клан: Две и пол години за Радоје Звицер

А1он
Во Вишиот суд на Специјалното одделение за сузбивање на корупцијата во Нови Сад денеска е осуден Радоје Звицер, наводниот водач на „кавачкиот клан“. Тој е