trucija

Свет

Ердоган: Турција презема мерки поради наводите за подводни мини во Црно Море

А1он
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска, по повод руските тврдења за пловечки мини од Одеса, украински град и пристаниште во Црното Море, изјави дека турското
Регион

Владејачката партија во Турција ветува откривање детали за исчезнатиот саудиски новинар, полицијата смета дека е убиен

Турција ќе открие детали за исчезнувањето на познатиот саудиски новинар Џамал Кашоги, соопшти денеска владејачката Партија на правдата и развојот. – Состојбата на исчезнатиот новинар,