gradonacalnik

Регион

Новиот градоначалник на Бања Лука ги одзеде клучевите од службените автомобили: Нема возење за приватни потреби

А1он
Драшко Станивуковиќ, новиот градоначалник на Бања Лука кој вчера ја презеде функцијата првиот потег што го направи е наредбата да бидат вратени во општинсите кацеларии
Македонија

Градоначалникот на Демир Хисар позитивен на Ковид-19

А1он
Градоначалникот на Демир Хистар, Марјанче Стојановски е позитивен на Ковид-19. Информацијата тој ја на објави на официјалниот профил на Фејсбук „И покрај сите препорачани мерки
Свет

Оставка на градоначалникот на Копенхаген по обвинувањата за сексуално вознемирување

А1он
Градоначалникот на Копенхаген, Франк Јенсен, кого го обвинуваат за сексуално вознемирување, денеска поднесе оставка од функцијата, како и од местото потпретседател на владејачката Социјалдемократска партија.
Македонија

Делчевскиот градоначалник Трајковски од свои пари им купи заштитна опрема на градските пожарникари

А1он
Делчевските пожарникари денеска добија нова заштитна опрема, донација од градоначалникот Горан Трајковски, за која тој вели дека е во насока на подобра заштита и безбедност
Македонија

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против градиначалникот Јованоски

А1он
Oпштинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп денеска до Основното јавно обвинителство, поднесува кривична пријава против градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, за сторено кривично дело “Несовесно
Македонија

ВИДЕО: Беџети кривично да одговара за платформите на Матка, предложи Антикорупциската

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети кривично да одговара поради непостапување по барањата за легализација на дивите платформи на Матка, а Владата да ги одземе
Македонија

Кој игра „Лудо“ од профилот на градоначалникот на Виница додека тој е на состаноци?

Градоначалникот на општина Виница, Ивица Димитров, во работно време игра онлајн игри на „Фејсбук“, а дека е активен социјалната мрежа јавува на неговите пријатели. Тој
Македонија

Полицаец, двајца доктори, студент и градежен инженер во трка за градоначалник на Охрид

До Државната изборна комисија се поднесени пет кандидатури за градоначалник на Општина Охрид. Кандидати за градоначалник се двајца доктори, полицаец, студент и градежен инженер. Кандидат
Македонија

Убиецот на градоначалникот на Боговиње почина на Ургентниот Центар

А1он
Абизи Ќани, убиецот на градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи им подлегна на повредите и почина во Ургентниот Центар во Скопје. Ќани е инаку поранешен
Македонија

Со 6 куршуми убиен градоначалникот на Боговиње

А1он
Градоначалникот на општина Боговиње, Хазби Идризи е убиен со 6 куршуми. Од МВР велат дека во Болницата во Тетово констатирано е дека градоначалникот Хазби е