smederevo

Регион

(ВИДЕО) Сплав во Смедерево потонал во текот на ноќта, бил полн со гости

А1он
Сплавот „Боем“ на кејот на Дунав во Смедерево потонал на половина пат во текот на ноќта, јавува РТС. На видеото од социјалните мрежи се гледа
Регион

Момчето кое беше тешко повредено во експлозијата во Смедерево е хоспитализирано во Белград

А1он
Никола П.(25) кој беше тешко повреден со неговата сестра во експлозијата што се случи синоќа во Смедерево, е во стабилна состојба. Тој со тешки повреди