1tv boki 13

Видео Македонија

(ВИДЕО) Русковска: Јанева влезе во мрежата на самопрогласениот естраден уметник

Васко Маглешов
„Имаше еден филм „Чарлиевите ангели“. Имаше една госпоѓа која влезе во тој филм, влезе во мрежата на самопрогласениот естраден уметник“… Ива го изјави обвинителката Вилма
Македонија

Боки 13, по викендот, се враќа во Шуто Оризари, во вторник почнува судењето за „Рекет“

Васко Маглешов
Бојан Јовановски – Боки 13 во вторник ќе може да присуствува на судењето за предметот „Рекет“. Градската општа болница „8 Септември“ соопшти дека Јовановски е
Македонија

Правобранителот ќе ѝ ги бара 157-те илјади евра на Јанева ако Обвинителството отвори истрага

Васко Маглешов
Државното правобранителство ќе ја чека одлуката на Обвинителството, кое треба да испита дали за високите надоместоци, кои екшефицата на СЈО, Катица Јанева, самата си ги
Македонија

Финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор, најави Русковска

Васко Маглешов
Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за „А1он“ по одлуката на апелационите судии кои ја пуштија обвинетата Катица Јанева во
Македонија

Катица Јанева не ставила потпис на готова истрага за „Скопје 2014“

Васко Маглешов
Ексшефицата на СЈО, Катица Јанева, не потпишала наредба за отворање истрага за готов т.е. сработен предмет поврзан со нарачката и поставувањето на спомениците од проектот
Македонија

Катица Јанева бара апанажа

Васко Маглешов
Ексшефицата на СЈО, Катица Јанева, која е во притвор како обвинета во аферата „Рекет“, побарала апанажа, соопшти претседателот на Комисијата за изборите и именувањата, Илија
Македонија

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција: Неточни и непроверени фактите во текстот на „Ла Верита“

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција преку соопштение ги демантира наводите изнесени денеска во италијанскиот весник „Ла Верита“ во текстот под
Македонија

Јовески ниту разговарал, ниту се сретнал со обвинителот за одблокирање на 750 илјади евра

А1он
Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, за „А1он“ ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ дека се сретнал со обвинителот Наум Пановски, кој наводно го
Македонија

Чисти глупости се пишувањата дека Заев барал да се одблокираат 750 илјади евра, тврди обвинителот Пановски

Васко Маглешов
Обвинителот во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски за „А1он“ ги демантира пишувањата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за инволвираност на премиерот Зоран
Македонија

Јанева преку адвокатите ќе приговара на обвинението на Русковска

Васко Маглешов
Адвокатскиот тим на обвинетата ексспецијална шефица на СЈО, Катица Јанева, во понеделникот го добил обвинението за нивната клиентка и подготвува приговор на обвинителниот акт, кој