Уапсен убиецот на Мартин Јанушев

Од:

Полицијата вечерва го обезбеди убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години, потврдуваат извори во МВР.

dobivaj vesti na viber

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР, веќе е во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев на 3 ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром.

Би можело да ве интересира

Шестгодишно дете се удави во реката Пена

Ана Ололовска

Во водите на Вардар, под мостот кaj Градско пронајдено човечко тело

Ана Ололовска

Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје

Македонка загина на работното место во Данска

А1он

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска