janusev

Македонија

Јанушев: Веруваме дека граѓаните знаат како да одлучат и пред се како да постапат на 30 септември

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска оствари средба со граѓаните во Општина Ранковце. – Се среќаваме со граѓаните и разговараме во однос на најактуелната
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Заев на еден манипулативен и крајно низок начин се обидува да ги наведе граѓаните на погрешен чекор

А1он
Она што е евидентно и што можеме да го видиме од средбите е дека сепак граѓаните се свесни што се случува во нашата држава и
Македонија

(ВИДЕО) Јанушев: Заев не прифаќа дебата бидејќи нема одговор на сите оние штетни последици од договорот

А1он
Како дел од односно продолжување на она што го започнавме пред неколку месеци Лето за Македонија сме со граѓаните на Република Македонија обидувајќи се да
Македонија

Јанушев во Берово: Со договорот со Грција ги губиме јазикот и идентитетот

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вечерва беше во Берово каде имаше средба со граѓани со кои разговараше за договорот со Грција. Пред жителите на
Македонија

(ВИДЕО) Нацев: Јавноста се сомнева дека лицето за кое е распишана потерница, не е вистинскиот убиец

А1он
„Поминаа три недели од свирепата ликвидација на младиот Јанушев, а убиецот и неговите помагачи се сеуште на слобода. Како може момче да биде ликвидирано на
Македонија

МВР ја објави потерницата по Филип Секуловски, осомничен за убиството на Мартин Јанушев

А1он
МВР ја објави потерницата по 25-годишниот Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев. Во листата потраги, покрај сликата од Секуловски и личните податоци,
Македонија

ВИДЕО: Идентификуван убиецот на фудбалерот Јанушев, МВР распиша потерница

А1он
Две недели по убиството на фудбалерот Мартин Јанушев, полицијата го откри идентитетот на убиецот. Според извори од истрагата, станува збор за Филип Секуловски, осуденик кој
Македонија

(ВИДЕО) Нацев: Каква е врската на Агенцијата за обезбедување „Омерта“ со бруталната ликвидација на Мартин Јанушев

А1он
„Каква е врската на Агенцијата за обезбедување „Омерта“ со бруталната ликвидација на младиот фудбалер Мартин Јанушев? Кои се ликовите што стојат зад Агенцијата „Омерта“ и
Македонија

(ВИДЕО) Нацев: Убиецот е на слобода и после тринаесетиот ден од свирепото убиство на Мартин Јанушев

А1он
„Република Македонија стана школски пример дека мафијата си има своја држава. Поминува тринаесеттиот ден од свирепото убиство на Мартин Јанушев, а власта го крие и