rankovce

Македонија

Во раните утрински часови локализиран пожарот во Ранковце

А1он
Шумскиот пожар што вчера зафати голема површина во атарот на селата Отошница и Радибуш во Општина Ранковце рано утрово е локализиран, информираат од Јавното претпријатие
Македонија

Ранковце добива нов систем за наводнување во вредност од 1,7 милиони евра

А1он
Денеска во селото Псача, општина Ранковце, официјално беше означен почетокот на градежните работи на системот за наводнување на Славишко Поле со кој ќе се наводнуваат
Македонија

Две тешки кражби во цркви во Општина Ранковце

А1он
Во текот на вчерашниот ден непознат сторител извршил тешка кражба во црквата „Св. Богородица” во селото Ранковце. Според информациите од Секторот за внатрешни работи Куманово,
Македонија

Едно лице тешко повредено во сообраќајка кај Псача, сообраќајот во прекин

А1он
Едно лице е тешко повредено во сообраќајната несреќа која се случи кај местото викано Просеченик кај село Псача во општина Ранковце, на магистралниот пат А2,
Македонија

Јанушев: Веруваме дека граѓаните знаат како да одлучат и пред се како да постапат на 30 септември

А1он
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска оствари средба со граѓаните во Општина Ранковце. – Се среќаваме со граѓаните и разговараме во однос на најактуелната
Економија

Царовска: Со растот на платите ќе се зголеми бројот на луѓе кои ќе сакаат да работат во текстилната индустрија

А1он
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска беше во работна посета на општина Ранковце, при што покрај средбата со градоначалникот на општината, Ивица
Македонија

Поставено осветлување на улицата до црквата „Св.Богородица“ во Ранковце

А1он
Поставено е јавно осветлување на улицата која води од регионалниот пат општина Ранковце-село Герман, кон црквата „Прествета Богородица“ во општината. Градоначалникот на Ранковце Ивица Тошевски
Македонија

Невработените oд Ранковце да аплицираат за проектот „Грижа за стари лица“

А1он
Невработените лица од општина Ранковце заклучно со 14 август да се пријават за учество во проектот „Грижа за стари лица во општина Ранковце“, повикаа од