janusev

Македонија

(ВИДЕО) Нацев: Помина една недела, а убиецот на Мартин Јанушев се уште е на слобода

А1он
„Минатиот петок, околу 17 часот и 40 минути, токму овде на ова место, беше ликвидиран младиот фудбалер Мартин Јанушев. 28 годишното момче беше брутално егзекутирано
Македонија

(ВИДЕО) Нацев: Време е Оливер Спасовски да си даде оставка

А1он
„Потпретседателот на СДС и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја потценува и навредува јавноста исто како неговиот лидер Зоран Заев. Сите граѓани вчера видоа
Македонија

(ВИДЕО) Јовановски: Зошто не е распишана потерница по убиецот на Јанушев?

А1он
„Потпретседателот на СДС и истовремено министер за внатрешни работи, господинот Оливер Спасовски мора да понесе одговорност заради несоодветното постапување на полицијата по бруталната егзекуција на
Македонија

Спасовски: Имаме релевантни информации за убиството на Јанушев, сослушани се 35 сведоци

А1он
Убиството на Мартин Јанушев освен меѓусебното недоразбирање нема друга заднина. Има напредок во истрагата, едно лице е убиецот на Јанушев и по него се трага.
Македонија

Зошто Јанушев дозволи автобусите на ЈСП да се користат за приватни цели?

А1он
Возачите на автобуси вработени во Јавното сообраќајно претпријатие денеска протестираа пред седиштето на СДСМ наводно за да изразат револт од тоа што автобус на претпријатието