Спасовски: Имаме релевантни информации за убиството на Јанушев, сослушани се 35 сведоци

Од:

Убиството на Мартин Јанушев освен меѓусебното недоразбирање нема друга заднина. Има напредок во истрагата, едно лице е убиецот на Јанушев и по него се трага. Досега се сослушани 35 сведоци, а обезбедени се и снимки од безбедносните камери, но и од камерите на околните објекти, соопшти денеска МВР.

– Имаме релевантни информации и кога ќе се обезбедат сите докази, случајот ќе се се расчисти. Направени се анализи со „Омерта агенцијата“, за да видиме дали е можно да има некакво поврзување со настанот, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Тој рече дека го знаат името на убиецот, но засега нема да го откријат и дека според досегашната истрага сметаат дека егзекуторот не ја напуштил државата односно сеуште е во Македонија.

Младиот фудбалер Мартин Јанушев беше убиен пред кафулето „Ред“ во Аеродром минатиот петок.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Неколку случаи на семејно насилство, сите жртви се жени

А1он

Морничави детали од трагедијата во Нови Сад: Обредни египетски симболи и црна марама во дворот

А1он

ВИДЕО: Спасена Австријка која тешко се повредила на скијање на Шапка

Катерина Ѓуровски

Фатени дилери на дрога, апсење во неколку градови

Катерина Ѓуровски

Народен правобранител: Најдовме готови документи на граѓани, а МВР нема увид дека се подигнати

Горан Наумовски

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски