dimce arsovski

Македонија

Арсовски: Три нови докази дека тендерот во ЈП Водовод бил наместен

А1он
Вчера јавното претпријатие Водовод и директорот Весковски признаа кривично дело, со тоа што во документите што ги пратија самите за избор на најповолен понудувач се
Македонија

Арсовски: Законот за марихуана е приватен закон на Заев за лично богатење на неговиот нарко картел

А1он
Законот за марихуана кој Зоран Заев на сила го турка како предлог од Владата и кој сака да биде изгласан во Собранието има за крајна
Македонија

Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала

А1он
Во само 10 месеци, новиот пулен и миленик на Зоран и Вице Заеви, градоначалникот на Штип, Сашко Николов, си го покажа вистинското лице. Кандидирањето од
Македонија

Арсовски: Џолев има избор или да биде слуга на Зоран Заев или да го почитува законот

А1он
Во вчерашното недоветно соопштение кое го испрати судот по насока на претседателот Иван Џолев можеше да се види неизбежна нервоза затоа што е принуден да
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Вето има зошто Заев дома ветуваше датум, а на Бугарите распродажба на идентитетот и бизниси во земјава

А1он
Клучните политики на Заев и СДСМ со кои го лажеа народот во Република Македонија се разобличени. Тоа се живот за сите и влез во ЕУ.
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски : Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

А1он
На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара.
Македонија

(ВИДЕО) Арсовски: Бизнис интересите на Шилегов се поважни од здравјето на граѓаните

А1он
Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на Скопјани. Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје,
Македонија

Арсовски: Шилегов ја нуди скопската депонија на бизнисмени со криминално досие

А1он
Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината, со тоа што се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска
Економија

(ВИДЕО) Арсовски: Тевдовски и Заев на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Македонија за нови 130 милиони евра

А1он
Тевдовски и Заев денес на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Република Македонија за нови 130 милиони евра, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче